петък, 15 юни 2012 г.

Испания оглави групата след погром над Ирландия

Шампионите от Испания разбиха Ирландия с 4:0 във втория си мач от група "C" на Евро 2012 и оглавиха групата.Испания започна ударно двубоя и Торес, който бе пуснат в титулярния състав на мястото на Фабрегас се отблагодари на Дел Боске след 4 минути игра. Торес открадна топка в наказателното поле на Ейре и с мощен изстрел от границата на малкото наказателно поле откри резултата. След гола шампионите продължиха да владеят топката и бяха по-активният отбор и създаваха положения пред вратата на Гивън. Защитата на Ирландия често се пропукваше и Торес, Иниеста и Алонсо на няколко пъти бяха близо до второ попадение. Единственото по-интересно положение за Ейре се откри пред Кокс още в началото на срещата, но Касияс нямаше проблеми. Роби Кийн показа, че е на терена в 36-ата минута, когато получи жълт картон. Трапатони се опита да реагира на почивката, пускайки Уолтърс на мястото на Кокс, но надеждите на Ейре бяха попарени още в самото начало на втората част. Силва се пребори за топка в наказателното поле на Ирландия и елегантно промуши топката през трима играчи и покрай Гивън за 2:0. Шампионите продължиха да натискат и пред Шави се откри страхотен шанс да направи преднината на "Ла Фурия" класическа, но Гивън направи феноменално спасяване в 55-ата минута. Бускетс също се включи в групата от играчи направили пропуски пред вратата на Гивън. Ирландците все пак започнаха по-често да гледат към вратата на Касияс през второто полувреме и успяха да създадат известно напрежение пред вратата на шампионите, но се оголиха в отбрана и се стигна до 70-ата минута, когато Торес бе изведен прекрасно сам срещу Гивън и го преодоля, бележейки своя втори гол в срещата за 3:0. Малко след попадението Торес бе заменен от Фабрегас, който след 10 минути на терена успя да се разпише. Играчът на Барселона разстреля Гивън от малък ъгъл в 83-ата минута, за да оформи крайния резултат - 4:0.